I dag deler vi hudpleierutinen til Camilla, vår forretningsutvikler som bor i Sør-Korea. Med tørr hud og en forkjærlighet for vitaminrike produkter, har hun satt sammen en sommerrutine full av næring, fukt og aktive ingredienser – direkte fra koreansk hudpleies hjemland!
Camilla sin hudtype
Dette sier Camilla om sin hud:
"Jeg har ultra-tørr hud, og derfor handler hudpleierutinen min som regel om å tilføre mest mulig fuktighet slik at huden holder seg myk og hydrert hele dagen.
Men når sommeren kommer og luftfuktigheten stiger, kan jeg benytte anledningen til å bytte ut noen av de fuktbaserte produktene med mer aktive ingredienser. Sommer betyr glow, og da elsker jeg å pøse på med vitaminer som gir glød og liv til huden. Denne rutinen er derfor proppfull av vitamin C og E, og en god dash vitamin B!"
Camilla sin vitaminrike morgenrutine
Rens: Numbuzin No.5 Vitamin-Niacinamide Concentrated Pad
Min tørre hud liker ikke renseprodukter om morgenen, så jeg bruker kun vann og fortsetter med toner pads som et ekstra steg for å fjerne støv og smuss fra natten, og preppe huden for sminke. Favoritten for tiden er Numbuzin No.5 Vitamin-Niacinamide Concentrated Pad, som er perfekt på sommeren! Den ene ultramyke siden fjerner skånsomt smuss, mens den mer teksturerte andre siden gir en mild eksfoliering der det trengs.
Tips: Bruk padsene som en rask 5-minutters maske på områder som trenger en liten ekstra boost, som kinn eller panne. Superlett å få til mens du pusser tennene!



